Helsingborgs Närradio

Tablå

Maj
30
tis
Kappsäcken @ Radio Slottshagen
Maj 30 kl. 15:00 – 17:00
Go`morron Helsingborg repris från morgonen @ Föreningsmedia
Maj 30 kl. 17:00 – 18:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

Radio Frihamnen/Hemlösas hus @ Radio FM
Maj 30 kl. 19:00 – 20:00
Café Remember @ Radio Fm
Maj 30 kl. 20:00 – 21:00
Nytt Hopp @ Gemenskapen Nytt Hopp För Alla
Maj 30 kl. 21:00 – 21:30
Musik från Skivarkivet @ Radio Kärnan
Maj 30 kl. 21:30 – 22:00
Musik från skivarkivet @ Radio Kärnan
Maj 30 kl. 22:00 – 23:00
Maj
31
ons
Tolvslaget
Maj 31 kl. 00:00 – 00:01

Rådhusklockorna

Nattrepriser @ Radio Kärnan
Maj 31 kl. 00:01 – 02:01
Musik från skivarkivet @ Radio Kärnan
Maj 31 kl. 03:01 – 07:00
Go`morron Helsingborg @ Föreningsmedia
Maj 31 kl. 08:00 – 09:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

Bluestime repris från föregående vecka
Maj 31 kl. 09:00 – 10:00

Rolf Gailum

Musikprogram blandade @ Föreningsmedia
Maj 31 kl. 10:00 – 11:00
Café remember repris
Maj 31 kl. 11:00 – 12:00

Gunnar Schöld

Kulturlådan
Maj 31 kl. 12:00 – 13:00

Frank Andersson

Ovanligt bra
Maj 31 kl. 13:00 – 14:00

Pia & Bengt

Go`morron Helsingborg repris från morgonen @ Föreningsmedia
Maj 31 kl. 17:00 – 18:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

SAP repris @ Radio FM
Maj 31 kl. 18:00 – 19:00
Lyftet måndag repris
Maj 31 kl. 19:00 – 20:00
Bibelläsning
Maj 31 kl. 22:00 – 23:00
Jun
1
tor
Tolvslaget
Jun 1 kl. 00:00 – 00:01

Rådhusklockorna

Nattrepriser @ Radio Kärnan
Jun 1 kl. 00:01 – 02:01
Musik från skivarkivet @ Radio Kärnan
Jun 1 kl. 03:01 – 07:00
Radio Advent @ Radio Advent
Jun 1 kl. 06:30 – 07:00
Go`morron Helsingborg @ Föreningsmedia
Jun 1 kl. 08:00 – 09:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

FMLS repris
Jun 1 kl. 09:00 – 10:00

Mige, Jokim, Ewa

Musikprogram blandade @ Föreningsmedia
Jun 1 kl. 10:00 – 11:00
Paustankar
Jun 1 kl. 11:00 – 12:00

Lennarth Nilsson

ABF timmen
Jun 1 kl. 12:00 – 13:00

Kain Arntsen

SAP
Jun 1 kl. 13:00 – 14:00

Per-Arne Håkansson

Tankstället repris @ Radio Slottshagen
Jun 1 kl. 15:00 – 16:00
Program på Farsi @ Gemenskapen Nytt Hopp För Alla
Jun 1 kl. 16:00 – 16:30
Program på Arabiska @ Gemenskapen Nytt Hopp För Alla
Jun 1 kl. 16:30 – 17:00
Go`morron Helsingborg repris från morgonen @ Föreningsmedia
Jun 1 kl. 17:00 – 18:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

Radio Camba repris @ Radio FM
Jun 1 kl. 18:00 – 19:00
Lyftet tisdag repris @ Radio Fm
Jun 1 kl. 19:00 – 20:00
Ovanligt bra repris @ Radio Fm
Jun 1 kl. 20:00 – 21:00
EFS @ Radio EFS
Jun 1 kl. 21:00 – 22:00
Jun
2
fre
Tolvslaget
Jun 2 kl. 00:00 – 00:01

Rådhusklockorna

Nattrepriser @ Radio Kärnan
Jun 2 kl. 00:01 – 02:01
Musik från skivarkivet @ Radio Kärnan
Jun 2 kl. 03:01 – 07:00
Go`morron Helsingborg @ Föreningsmedia
Jun 2 kl. 08:00 – 09:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

Lyftet måndag repris
Jun 2 kl. 09:00 – 10:00
Musikprogram blandade @ Föreningsmedia
Jun 2 kl. 10:00 – 11:00
Radio Camba repris
Jun 2 kl. 11:00 – 12:00

Carlos Kock

Radio Frihamnen/Hemlösas hus @ Radio Fm
Jun 2 kl. 12:00 – 13:00
Café Remember @ Radio Fm
Jun 2 kl. 13:00 – 14:00
Fredaxmixen @ Radio Fm
Jun 2 kl. 16:00 – 17:00
Go`morron Helsingborg repris från morgonen @ Föreningsmedia
Jun 2 kl. 17:00 – 18:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

Ovanligt bra repris
Jun 2 kl. 18:00 – 19:00
Bluestime
Jun 2 kl. 19:00 – 20:00
Radio FM Rock @ Radio Fm
Jun 2 kl. 20:00 – 21:00
Radio Advent
Jun 2 kl. 21:00 – 22:00
Jun
3
lör
Tolvslaget
Jun 3 kl. 00:00 – 00:01

Rådhusklockorna

EFS Lördagsmorgon
Jun 3 kl. 08:00 – 09:00
Radio Nöjesgrytan repris
Jun 3 kl. 11:00 – 12:00

Anders Sandberg

Kulturlådan repris
Jun 3 kl. 12:00 – 13:00
Go´morron Helsingborg @ Radio Fm
Jun 3 kl. 13:00 – 14:00
Radio Frihamnen/Hemlösas hus @ Radio Fm
Jun 3 kl. 14:00 – 15:00
Café remember repris
Jun 3 kl. 15:00 – 16:00
ABF timmen repris
Jun 3 kl. 16:00 – 17:00
Beatbox
Jun 3 kl. 17:00 – 18:00

Lona, Rolf o Wille

Musikprogram blandade
Jun 3 kl. 18:00 – 19:00
Bluestime @ Radio Fm
Jun 3 kl. 19:00 – 20:00
Radio-FM Metalrock
Jun 3 kl. 20:00 – 21:00
Jun
4
sön
Tolvslaget
Jun 4 kl. 00:00 – 00:01

Rådhusklockorna

Nattrepriser @ Radio Kärnan
Jun 4 kl. 00:01 – 02:01
Musik från skivarkivet @ Radio Kärnan
Jun 4 kl. 03:01 – 07:00
Tankstället @ Radio Slottshagen
Jun 4 kl. 08:30 – 09:30
Radio Advent
Jun 4 kl. 09:30 – 10:00
Ekumeniska timmen @ Radio Karnan
Jun 4 kl. 13:00 – 13:30

Ekumeniska timmen kan innehålla olika inslag av gemensamt intresse för kyrkorna i staden, tex en inspelad söndagsgudstjänst eller ett musikinslag. Programmet produceras av Ingvar Björnlund och sänds på måndagar kl 21.00 med repris tisdagar kl 14.00.

Blå skåpet @ Radio Kärnan
Jun 4 kl. 17:00 – 18:00

Programmet ”Blå skåpet” produceras av Bo Magnusson och sänds på söndagar kl 17.00.
I programmet granskar han våra politiker och vad de eventuellt har gömt i det ”blå skåpet”.

Jun
5
mån
Tolvslaget
Jun 5 kl. 00:00 – 00:01

Rådhusklockorna

Nattrepriser @ Radio Kärnan
Jun 5 kl. 00:01 – 02:01
Musik från skivarkivet @ Radio Kärnan
Jun 5 kl. 03:01 – 07:00
Go`morron Helsingborg @ Föreningsmedia
Jun 5 kl. 08:00 – 09:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

SAP repris från föregående vecka @ Föreningsmedia
Jun 5 kl. 09:00 – 10:00

Programledare: Per-Arne Håkansson

Musikprogram blandade @ Föreningsmedia
Jun 5 kl. 10:00 – 11:00
Kulturlådan repris från föregående vecka @ Föreningsmedia
Jun 5 kl. 11:00 – 12:00

Frank Andersson

Radio Camba @ Föreningsmedia
Jun 5 kl. 12:00 – 13:00

Carlos Kock

Lyftet måndag @ Föreningsmedia
Jun 5 kl. 13:00 – 14:00
Nytt hopp @ Gemenskapen Nytt Hopp För Alla
Jun 5 kl. 14:00 – 14:30
Paustankar repris @ Radio Slottshagen
Jun 5 kl. 15:00 – 16:00
Bibelläsning @ Radio Slottshagen
Jun 5 kl. 16:00 – 17:00
Go`morron Helsingborg repris från morgonen @ Föreningsmedia
Jun 5 kl. 17:00 – 18:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

FredaxMixen repris
Jun 5 kl. 18:00 – 19:00

Karin Arntsen

Bluestime repris från föregående vecka
Jun 5 kl. 19:00 – 20:00

Rolf Gailum

Radio-FM rock repris från föregående vecka @ Föreningsmedia
Jun 5 kl. 20:00 – 21:00

Oscar Fahst

Ekumeniska timmen @ Radio Kärnan
Jun 5 kl. 21:00 – 22:00

Ekumeniska timmen kan innehålla olika inslag av gemensamt intresse för kyrkorna i staden, tex en inspelad söndagsgudstjänst eller ett musikinslag. Programmet produceras av Ingvar Björnlund och sänds på måndagar kl 21.00 med repris tisdagar kl 14.00.

Musik från skivarkivet @ Radio Kärnan
Jun 5 kl. 22:00 – 23:00
Jun
6
tis
Tolvslaget
Jun 6 kl. 00:00 – 00:01

Rådhusklockorna

Nattrepriser @ Radio Kärnan
Jun 6 kl. 00:01 – 02:01
Musik från skivarkivet @ Radio Kärnan
Jun 6 kl. 03:01 – 07:00
Hannas Café @ Radio Kärnan
Jun 6 kl. 06:30 – 07:00

Hannas Café produceras av Norea Radio och sänds på måndagar 14.30 med repris tisdagar och lördagar kl 06.30.
För mer information se hemsidan för programmet.

Go`morron Helsingborg @ Föreningsmedia
Jun 6 kl. 08:00 – 09:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

FredaxMixen repris
Jun 6 kl. 09:00 – 10:00

Karin Artnsen

Musikprogram blandade @ Föreningsmedia
Jun 6 kl. 10:00 – 11:00
Radio Nöjesgrytan
Jun 6 kl. 11:00 – 12:00

Karin Arntsen

FMLS
Jun 6 kl. 12:00 – 13:00

Mige, Jokim o Ewa

Lyftet tisdag
Jun 6 kl. 13:00 – 14:00
Ekumeniska timmen @ Radio Kärnan
Jun 6 kl. 14:00 – 15:00
Kappsäcken @ Radio Slottshagen
Jun 6 kl. 15:00 – 17:00
Go`morron Helsingborg repris från morgonen @ Föreningsmedia
Jun 6 kl. 17:00 – 18:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

Radio Frihamnen/Hemlösas hus @ Radio FM
Jun 6 kl. 19:00 – 20:00
Café Remember @ Radio Fm
Jun 6 kl. 20:00 – 21:00
Nytt Hopp @ Gemenskapen Nytt Hopp För Alla
Jun 6 kl. 21:00 – 21:30
Musik från Skivarkivet @ Radio Kärnan
Jun 6 kl. 21:30 – 22:00
Musik från skivarkivet @ Radio Kärnan
Jun 6 kl. 22:00 – 23:00
Jun
7
ons
Tolvslaget
Jun 7 kl. 00:00 – 00:01

Rådhusklockorna

Nattrepriser @ Radio Kärnan
Jun 7 kl. 00:01 – 02:01
Musik från skivarkivet @ Radio Kärnan
Jun 7 kl. 03:01 – 07:00
Go`morron Helsingborg @ Föreningsmedia
Jun 7 kl. 08:00 – 09:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

Bluestime repris från föregående vecka
Jun 7 kl. 09:00 – 10:00

Rolf Gailum

Musikprogram blandade @ Föreningsmedia
Jun 7 kl. 10:00 – 11:00
Café remember repris
Jun 7 kl. 11:00 – 12:00

Gunnar Schöld

Kulturlådan
Jun 7 kl. 12:00 – 13:00

Frank Andersson

Ovanligt bra
Jun 7 kl. 13:00 – 14:00

Pia & Bengt

Go`morron Helsingborg repris från morgonen @ Föreningsmedia
Jun 7 kl. 17:00 – 18:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

Lyftet måndag repris
Jun 7 kl. 19:00 – 20:00
Beatbox repris
Jun 7 kl. 20:00 – 21:00
Bibelläsning
Jun 7 kl. 22:00 – 23:00
Jun
8
tor
Tolvslaget
Jun 8 kl. 00:00 – 00:01

Rådhusklockorna

Nattrepriser @ Radio Kärnan
Jun 8 kl. 00:01 – 02:01
Musik från skivarkivet @ Radio Kärnan
Jun 8 kl. 03:01 – 07:00
Radio Advent @ Radio Advent
Jun 8 kl. 06:30 – 07:00
Go`morron Helsingborg @ Föreningsmedia
Jun 8 kl. 08:00 – 09:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

FMLS repris
Jun 8 kl. 09:00 – 10:00

Mige, Jokim, Ewa

Musikprogram blandade @ Föreningsmedia
Jun 8 kl. 10:00 – 11:00
Paustankar
Jun 8 kl. 11:00 – 12:00

Lennarth Nilsson

ABF timmen
Jun 8 kl. 12:00 – 13:00

Kain Arntsen

SAP
Jun 8 kl. 13:00 – 14:00

Per-Arne Håkansson

Tankstället repris @ Radio Slottshagen
Jun 8 kl. 15:00 – 16:00
Program på Farsi @ Gemenskapen Nytt Hopp För Alla
Jun 8 kl. 16:00 – 16:30
Program på Arabiska @ Gemenskapen Nytt Hopp För Alla
Jun 8 kl. 16:30 – 17:00
Go`morron Helsingborg repris från morgonen @ Föreningsmedia
Jun 8 kl. 17:00 – 18:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

Radio Camba repris @ Radio FM
Jun 8 kl. 18:00 – 19:00
Lyftet tisdag repris @ Radio Fm
Jun 8 kl. 19:00 – 20:00
Ovanligt bra repris @ Radio Fm
Jun 8 kl. 20:00 – 21:00
EFS @ Radio EFS
Jun 8 kl. 21:00 – 22:00
Jun
9
fre
Tolvslaget
Jun 9 kl. 00:00 – 00:01

Rådhusklockorna

Nattrepriser @ Radio Kärnan
Jun 9 kl. 00:01 – 02:01
Musik från skivarkivet @ Radio Kärnan
Jun 9 kl. 03:01 – 07:00
Go`morron Helsingborg @ Föreningsmedia
Jun 9 kl. 08:00 – 09:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

Lyftet måndag repris
Jun 9 kl. 09:00 – 10:00
Musikprogram blandade @ Föreningsmedia
Jun 9 kl. 10:00 – 11:00
Radio Camba repris
Jun 9 kl. 11:00 – 12:00

Carlos Kock

Radio Frihamnen/Hemlösas hus @ Radio Fm
Jun 9 kl. 12:00 – 13:00
Café Remember @ Radio Fm
Jun 9 kl. 13:00 – 14:00
Fredaxmixen @ Radio Fm
Jun 9 kl. 16:00 – 17:00
Go`morron Helsingborg repris från morgonen @ Föreningsmedia
Jun 9 kl. 17:00 – 18:00

Programledare: Lona, Rolf och Wille

Ovanligt bra repris
Jun 9 kl. 18:00 – 19:00
Bluestime
Jun 9 kl. 19:00 – 20:00
Radio FM Rock @ Radio Fm
Jun 9 kl. 20:00 – 21:00
Radio Advent
Jun 9 kl. 21:00 – 22:00
Jun
10
lör
Tolvslaget
Jun 10 kl. 00:00 – 00:01

Rådhusklockorna

EFS Lördagsmorgon
Jun 10 kl. 08:00 – 09:00
Radio Nöjesgrytan repris
Jun 10 kl. 11:00 – 12:00

Anders Sandberg

Kulturlådan repris
Jun 10 kl. 12:00 – 13:00
Go´morron Helsingborg @ Radio Fm
Jun 10 kl. 13:00 – 14:00
Radio Frihamnen/Hemlösas hus @ Radio Fm
Jun 10 kl. 14:00 – 15:00
Café remember repris
Jun 10 kl. 15:00 – 16:00
ABF timmen repris
Jun 10 kl. 16:00 – 17:00
Beatbox
Jun 10 kl. 17:00 – 18:00

Lona, Rolf o Wille

Musikprogram blandade
Jun 10 kl. 18:00 – 19:00
Bluestime @ Radio Fm
Jun 10 kl. 19:00 – 20:00
Radio-FM Metalrock
Jun 10 kl. 20:00 – 21:00
Jun
11
sön
Tolvslaget
Jun 11 kl. 00:00 – 00:01

Rådhusklockorna

Nattrepriser @ Radio Kärnan
Jun 11 kl. 00:01 – 02:01
Musik från skivarkivet @ Radio Kärnan
Jun 11 kl. 03:01 – 07:00
Tankstället @ Radio Slottshagen
Jun 11 kl. 08:30 – 09:30